راه حل ارور Serve scaled images در gtmetrix

راه حل ارور Serve scaled images در gtmetrix

راه حل ارور Serve scaled images در gtmetrix و بهبود رتبه سایت در جی تی متریکس.

این ارور مربوط به عکس هایی است که در سایت شما دارند به بیش از یک طریق و با سایزهای مختلفی فراخوانی میشوند یا اینکه یک بار فراخوانی میشوند اما سایز نمایش داده شده با سایز اصلی عکس برابر نیست.

به طور ساده تر یعنی اگر شما برای عکس یک پست که بالای مطلب نمایش داده میشود یا برای تصاویری که داخل متن یا محتوا نمایش داده میشوند، آنها را در سایز 400 در 350 آپلود کرده اید، حالا در همان سایز هم باید نمایش بدهید. یعنی نباید تصاویر را Scale کنید بلکه باید در همان سایز واقعی شان نمایش بدهید.

اگر از فرمت های SVG برای تصاویر گرافیکی خود استفاده کنید هیچ مشکلی نخواهید داشت چون این نوع تصاویر در هر سایزی که نمایش داده بشوند کاملا بهینه هستند چون براساس فرمول های ریاضی ترسیم میشوند و عکس نیستند اما وقتی از عکس های png یا jpeg استفاده میکنید باید دقیقا به همان سایزی که نیاز دارید تصاویر را آماده کرده و آپلود کنید.

نباید یک تصویر 1200 در 800 پیکسل را آپلود کرده و در سایت آنرا scale کنید تا مثلا بشود 600 در 400 پیکسل.

حالا قالب هایی که خودشان عکس های مطالب یا محصولات سایت شما را در چیدمان صفحه اول میاورند و scale میکنند اکثرا با این مشکل مواجه هستند و جی تی متریکس به آنها ایراد میگیرد..

بنابراین دو راه حل دارید: یا از صفحه سازها و قالب هایی استفاده کنید که این مشکل را ندارند یا اینکه به نوعی صفحات سایت خود را طراحی کنید که چنین مشکلی پیش نیاید.

اما چرا این مشکل ایجاد میشود؟

وقتی شما سایز عکس را تغییر میدهید و آن را در سایت نمایش میدهید یک پردازش اضافی روی scale کردن تصویر انجام میشود، درصورتی که اگر عکس به همان سایز واقعی نمایش داده شود هیچ پردازشی صرف scale نمیشود درنتیجه سرعت لود سایت بالا میرود. به همین خاطر جی تی متریکس به آن ایراد میگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *